Börgbloumkes in de tuin van Borg Welgelegen

Het is lente; de natuur wordt weer wakker! Leuke wandeling door de tuin achter Borg Welgelegen om daar de eerste Börgbloumkes te ontdekken.

Ga mee op ontdekkingstocht door de tuin achter Borg Welgelegen. Je wandelt door een jaarrond bloeiend pareltje, dat in 2022 is omgetoverd tot een kleurrijke plek vol verrassingen.

Al vroeg in het voorjaar verschijnen de eerste Börgbloumkes. Dat is de Groningse naam voor stinzenplanten: verwilderde knol-, bol- en wortelgewassen die vanaf de zestiende eeuw naar ons land zijn gehaald, vooral rond kastelen, borgen en buitenplaatsen. De naam verwijst naar het Friese woord stins, dat steenhuis betekent. Je ziet er bekende soorten als sneeuwklokjes en bonte krokussen, maar ook wilde narcis, kievitsbloem, winterakoniet, holwortel en bostulp.

Tijdens de wandeling vertellen gidsen over de historie van Borg Welgelegen en het tuinontwerp. Ondertussen ga je zelf op zoek naar de eerste vroege bloeiers die de tuin kleur geven.

Loop mee en ontdek hoe de tuin na de winter weer tot leven komt.

Wanneer

  • Zaterdag 4 april 2026 10.00 - 11.30 uur

Prijzen

  • Volwassenen € 6,00
  • Kinderen Gratis

Mis niets uit Groningen

Maandelijks de leukste tips voor Groningen in je inbox? Schrijf je hieronder in voor de Groningen nieuwsbrief