Expositie ‘Ordenen en Ontregelen’

Deze tentoonstelling daagt onze kijk op de werkelijkheid uit. Met zorgvuldig gerangschikte verzamelingen, theatrale opstellingen, video’s en ruimtelijke objecten verleiden negen kunstenaars je om de wereld vanuit een ander perspectief te ervaren.

Bestaande opvattingen en verwachtingen worden door hun ogen in een nieuw licht geplaatst.

Verzamelen is zo oud als de mens zelf.

We bewaren en rangschikken objecten en beelden om grip te krijgen op de wereld, onze herinneringen en onszelf. Maar die neiging kan doorslaan: verzamelen kan uitmonden in chaos en de orde juist ontregelen.

Die spanning vormt de kern van de tentoonstelling Ordenen en Ontregelen. Negen hedendaagse kunstenaars laten je ervaren hoe structuur en toeval, controle en loslaten in elkaar grijpen – en hoe je blik daardoor kantelt.

Met werk van:

Ben SchoutenJaap de JongeMarieke van DiemenPeter Zegveld, Carolien Scholtes, Ton ZwerverGeert Mul, Joanneke Meester en Maarten Brinkman.

Tijdens exposities zijn wij open op vrijdag- zaterdag- en zondagmiddag van 13:00 tot 17:00. Of op afspraak.

Wanneer

  • Elke vrijdag, zaterdag en zondag t/m 28 december 2025 13.00 - 17.00 uur

Mis niets uit Groningen

Maandelijks de leukste tips voor Groningen in je inbox? Schrijf je hieronder in voor de Groningen nieuwsbrief