Molen Aeolus
Sorry, deze activiteit is niet meer beschikbaar. Bekijk het actuele aanbod voor de beschikbare opties.

Open Monumentendag - molen Aeolus

De wieken draaien en binnen komt de molen tot leven. Tijdens de Open Monumentendagen kun je molen Aeolus in Adorp bezoeken en zien hoe de molen werkt. De molen bestaat dit jaar 175 jaar en viert dat met gratis pannenkoeken voor alle bezoekers.

De wieken draaien, de raderen komen in beweging en binnen begint het maalwerk te zoemen. Tijdens de Open Monumentendagen kun je in molen Aeolus in Adorp zien hoe windkracht wordt omgezet in pure werkkracht.

Om het 175 jarig bestaan te vieren zijn er gratis pannenkoeken van eigen meel tijdens Open Monumentendag. Het doel is om minimaal 175 pannenkoeken te bakken. 

De molen draait regelmatig, maar tijdens deze dagen zijn er extra demonstraties. Zo zie je hoe tarwe wordt gemalen, hoe lijnkoeken worden gebroken met een oude lijnkoekenbreker en hoe in de mengketel veevoer wordt samengesteld. Alles wordt aangedreven door de wind.

Daarmee komt een stukje van de oude bedrijvigheid van de molen terug. De laatste beroepsmatige molenaar van Aeolus was Doede Kruijer. Hij maalde tarwe voor veevoer en maakte een eigen mengsel met gebroken lijnkoeken. Zijn veevoer vond gretig aftrek bij boeren uit de omgeving.

Prijzen

  • Gratis

Kenmerken

Kijkwijzer

  • Voor alle leeftijden Ja

Mis niets uit Groningen

Maandelijks de leukste tips voor Groningen in je inbox? Schrijf je hieronder in voor de Groningen nieuwsbrief