Uitagenda
Bekijk de leukste concerten, voorstellingen, evenementen en tentoonstellingen in de stad en de provincie. Gelukkig ben je in Groningen!
Wil je ook een evenement aanmelden? Dat kan hier.
42 resultaten
-
Zomercafé: a fungus + Speed Frisbee + Wax and Wane
Zomercafé: a fungus + Speed Frisbee + Wax and Wanezaterdag 13 augustus, Groningen
Muziek overig -
Zomercafé: De Toegift + Het Kanaal
Zomercafé: De Toegift + Het Kanaalzaterdag 20 augustus, Groningen
Muziek overig -
Battles + shoom
Battles + shoomwoensdag 24 augustus, Groningen
Het eclectische en repetitieve geluid van **Battles** - bestaande uit Ian Williams en John Stanier - kan worden omschreven als een combinatie van postrock, prog, psych, elektronica en postpunk.
Nadat in 2007 hun debuutalbum Mirrored uitkwam, ging het hard. Het nummer ‘Atlas’ werd een bescheiden underground hit en bracht ze op tal van festivals en podia.
Na Gloss Drop (2011), het volledig instrumentale album La Di Da Di (2015) en Juice B Crypts (2019) bestond Battles nog maar uit twee bandleden. Evengoed blijft de drang naar experiment groeien en kun je live een strakke mix van mathrock, elektronica en jazz verwachten. Een bijzondere act om niet te missen.
Muziek overig -
The Hex Dispensers + support
The Hex Dispensers + supportzondag 28 augustus, Groningen
De Amerikaanse garagepunk band **The Hex Dispensers** werd 6 juni 2006 (6/6/6) opgericht. Muzikaal zitten ze zo ongeveer tussen The Wipers, The Ramones en The Misfits in. Daarnaast wordt hun stomende garagepunk gekarakteriseerd door horror- en b-film geïnspireerde teksten. De band hield het voor gezien in 2017, maar in hun actieve jaren hebben ze drie albums uitgebracht bij Alien Snatch! Records en vier keer getourd door Europa.
In 2020 komt de Texaanse band weer samen voor een beperkt aantal shows om daarna weer van de radar te verdwijnen. In 2015 speelde de band voor het eerst in VERA en dit was zo legendarisch dat ze meteen als tweede eindigden in de VERA Poll. Natuurlijk bleef het niet bij één concert, maar als we de band moeten geloven kon dit (voorlopig) wel eens de laatste worden. Don't miss out!
Concert -
Gibby Fest: Bootlicker + Chain Whip + CLAMM + more tba
Gibby Fest: Bootlicker + Chain Whip + CLAMM + more tbazaterdag 3 september, Groningen
Muziek overig -
Tropical Fuck Storm + support
Tropical Fuck Storm + supportzondag 4 september, Groningen
De Australische post-apocalyptische acid-punk-disco-scuzzheads van Tropical Fuck Storm komen voor het eerst sinds 2019 terug naar Europa. In dat jaar speelden ze ook in Vera, wat ze een zeer verdienstelijke vierde plek in de Poll opleverde.
De afgelopen twee jaar hebben ze zich verschanst in een bunker om het muzikale experiment op te zoeken. Dit heeft geresulteerd in het in 2021 uitgekomen album ‘Deep States’.
Tropical Fuck Storm bestaat onder andere uit Gareth Liddiard & Fiona Kitschin van het in de underground legendarische The Drones. Samen met Erica Dunn en Lauren Hammel zullen ze hun wilde en onstuitbare chaos terug naar VERA brengen.
Muziek overig -
Triptides + support
Triptides + supportwoensdag 7 september, Groningen
Psych rockers **Triptides** zijn de elegante avonturiers van de nieuwste generatie West Coast psychedelica.
De band bestaat uit gitarist, toetsenist en zanger Glenn Brigman, drummer Brendan Peleo-Lazar en bassist/gitarist Stephen Burns. Vanaf 2010 maakte Brigman in de universiteitsstad Bloomington al muziek met zijn kamergenoten en vrienden in een rauwe, door Beach Boys-meet-Cleaners-From-Venus-cassette veroorzaakte waas. Na de album releases 'Psychic Summer' en 'Sun Pavilion' begon Triptides echt aan de weg te timmeren.
De live-sound van de band is gedurfd, dynamisch, en voelt als een gesynchroniseerde chaos. Triptides' platen zijn avontuurlijk, verrassend en vernieuwend. Wij kijken vol verwachting uit naar de nieuwe plaat die dit jaar uitkomt!
Muziek overig -
Psychedelic Porn Crumpets + Bongloard
Psychedelic Porn Crumpets + Bongloarddonderdag 8 september, Groningen
Het schijnt zo te zijn dat er geen optreden van Psychedelic Porn Crumpets voorbij gaat zonder crowdsurfende fans. Daarmee is de toon gezet: deze band maakt psychedelische rock zoals alleen Australiërs dat kunnen. De gitaarriffs, percussie en vocalen zijn even overweldigend als energiek, waarbij de grens tussen logica en geluid dikwijls lijkt te vervagen. De band, die in 2014 gevormd is in Perth werd al snel één van de grootste muzikale beloftes van Australië. Met hun eerste album 'High Visceral Part 1' gooide de band hoge ogen waarna ze een jaar later al met 'High Visceral Part 2' kwamen. Met twee albums op zak tourden de Crumpets intensief als support voor onder andere King Gizzard & The Lizard Wizard, Dune Rats en Skegss en konden ze een uitverkochte nationale tour aan hun cv toevoegen.
Eerder dit jaar, in januari, kwam hun vierde album 'Shyga! The Sunlight Mound' uit. Dat album is, naar eigen zeggen ''the biggest step in their evolution yet – melding all manner of quizzical and heart-palpitating sounds into their uncompromising orchestra of noise…'' Nu zijn ze terug met een nieuwe single 'Lava Lamp Pisco' en wij kunnen in ieder geval niet wachten om ze te zien op 26 maart in VERA!
Muziek overig -
Tartarus Records Showcase: Throwing Bricks + Terzij de Horde + Swerve
Tartarus Records Showcase: Throwing Bricks + Terzij de Horde + Swervezaterdag 10 september, Groningen
Er was eens…een liefhebber van de zwaardere segmenten van wat de muziek te bieden heeft. Zijn naam: Richard Postma. Woonplaats: Groningen. Band: (zanger/gitarist) Ortega.
In zijn netwerk als zijnde Ortega kwam hij erachter dat veel bands nog steeds tapes (cassettebandjes) verkochten als zij op tour waren en in verschillende culturen/landen het befaamde “bandje” nog steeds veelvuldig gebruikt werden en tapedecks en radio/cassette recorders in de auto (nog) niet iets uit het verleden was. Waar dus op sommige plekken (lees: landen) de “tape” in de vergetelheid was geraakt, gedateerd of in het verdomhoekje (als in dingen die wij niet meer nodig hebben) werd geplaatst, dacht Richard daar klaarblijkelijk anders over.
In zo geschiedde…in 2012 besloot hij het Tartarus label op te richten waar het befaamde cassettebandje weer op de voorgrond moest komen, maar ook tegelijkertijd een metamorfose moest ondergaan. Het moest niet een standaard kleur tape worden met een papiertje erbij met wat info en een logo verpakt in het alom bekende hardplastic hoesje. De tape moest weer gezien worden alsof er een “catwalk” bij te pas kwam en werd er meer aandacht besteedt aan het hoesje, geen plastic maar een kartonnen verpakking mooi bedrukt en de kleuren van de tape zelf moesten “shinen” en opvallen en uiteraard passen bij de band waar de release voor was. Een opvallend mooi voorbeeld was de houten zwarte box (met sluiting) en opdruk voor de band Amenra met al hun releases destijds als tapes in zwart verpakt in de box. Doordat zoveel aandacht werd besteed aan het artwork er omheen werd het label in binnen/buitenland opgemerkt en verkochten niet zelden de beperkte oplages uit.
Doordat veel bands nu dit label wisten te vinden omdat ze niet alleen een vinyl/cd release wilden maar ook een tape, vond Richard dat het tijd was voor de volgende stap. Waarom ook geen vinyl releases naast de tapes. Tja, waarom niet? En in 2019 werd in Gerald Timmermans een partner gevonden om dit mee te bewerkstelligen. De vinyl uitvoeringen krijgen dezelfde aandacht als de soms beeldschone portretachtige tapes.
Line-up Terzij de Horde | black metal | Utrecht Throwing Bricks | hardcore punk, black metal en screamo | Utrecht Swerve | noiserock | Groningen
Muziek overig -
The Notwist + Aloa Input
The Notwist + Aloa Inputzaterdag 17 september, Groningen
Vijf keer eerder stond The Notwist in de club, wat ze tussen 1993 en 2002 tot een heuse Vera favoriet maakte. Vele Vera bezoekers liepen in hun shirts en een grote poster prijkte op een pilaar in de gang. Maar de concertgeschiedenis in Vera stokte in 2002, The Notwist deed het namelijk erg goed, want na de release van Neon Golden (2002) ging het hard, de producties werden groter en ze mochten als headliner aantreden op tal van gerenommeerde festivals. Na enkele succesvolle jaren, gevolgd door een periode van side-projects en bandwisselingen, ging The Notwist verder waar ze gebleven waren, namelijk toonaangevende albums maken, vol van experiment, warme indiesounds en gewoonweg boordevol prachtige songs.
Door de jaren heen zocht de vaandeldrager van de Duitse ‘Weilheim scene’ het experiment op door een afwisseling van distortion en akoestische sounds, een zachte zangstem en onder invloed van Martin Gretschmann (a.k.a. Console) baanbrekende elektronische invloeden in de traditionele indierock te voegen. Wat dat betreft kun je ze in een adem noemen met Blonde Redhead, die eenzelfde traject hebben afgelegd (en ook nog steeds bestaan).
Inmiddels heeft Gretschmann de band verlaten, maar zijn de broers en leden van het eerste uur Markus en Micha Acher nog altijd de drijvende kracht achter The Notwist. In 2021 brachten ze het nieuwe album ‘Vertigo Days’ uit, waarmee ze heel dichtbij de magie van het doorbraakalbum ‘Neon Golden’ (2002) komen. De pers kwam superlatieven tekort. Nu, toch ook wel tot veler verrassing, komt The Notwist na 20 jaar (godbetert wat vliegt de tijd) terug in Vera. We hebben ongelooflijk veel zin in wat niet anders dan een fantastisch concert belooft te gaan worden!
Muziek overig -
SUUNS + Yves Jarvis
SUUNS + Yves Jarviszondag 18 september, Groningen
De Canadezen van het experimentele rock-trio **SUUNS** nemen alle ruimte om hun geluid te ontwikkelen en hierbij hun eigen muzikale universum te creëren. In het geval van SUUNS levert het intrigerende luistertrips op van donkere elektro met pulserende beats en rockinvloeden, aangevuld met de verontrustende fluisterzang van frontman Ben Shemie.
De band laat overal waar ze ter wereld komen een overweldigende indruk achter en heeft in de afgelopen dertien jaar dan ook een flinke reputatie als liveband opgebouwd. Muzikaal zijn ze in vlagen ongrijpbaar, maar vooral afwisselend. Het laatste album ‘The Witness’ is zelf opgenomen en geproduceerd tijdens de lockdown.
Meer dan 10 jaar geleden stonden ze al eens in de grote zaal, waarna ze in 2015 met de bijzondere samenwerking met **Jerusalem in my Heart** deze wederom plat speelden. Nu, in 2022, komen ze terug!
Muziek overig -
Shortparis
Shortparisdonderdag 22 september, Groningen
Sinds 2018 begint het Russische collectief Shortparis serieuze internationale erkenning te krijgen, vooral dankzij hun intense live shows. Met hun experimentele ravepunk en provocatieve performances laat de band een unieke indruk achter.
De band omschrijft hun sound zelf als "achtergrondmuziek voor hysterie, seks en ironie". Dat is vooral te danken aan de geweldige falsetstem van de charismatische zanger Nikolay Komiagin, die zowel in het Russisch, Frans als Engels zingt.
Hun liveshows gaan dan ook ver voorbij de grenzen van een regulier optreden, waarbij je helemaal opgaat in donkere soundscapes vol electro, catchy postpunk en noise. Dit is de eerste keer dat de band in VERA zal gaan optreden en als we de verhalen mogen geloven, belooft dit een show te worden die je niet kan missen!
Muziek overig -
Night Beats + support
Night Beats + supportzaterdag 24 september, Groningen
Muziek overig -
Meindert Talma 25 jaar: Werkman (2015) en Jannes van der Wal (2016)
Meindert Talma 25 jaar: Werkman (2015) en Jannes van der Wal (2016)zondag 25 september, Groningen
In januari 2022 is het 25 jaar geleden dat Meindert Talma zijn debuutalbum 'Hondert Punten' presenteerde in Vera. Meindert beschouwt dit moment als de start van zijn muzikale carrière. Daarom vieren we het 25-jarig jubileum op een grootse manier: als een tour de force waarin Meindert in zijn vertrouwde thuispodium Vera 9 shows, verdeeld over 2022, al zijn albums integraal gaat spelen, zoveel mogelijk in originele bezetting. Daarnaast verzorgen negen Noord Nederlandse acts een voorprogramma. Zij spelen naast eigen werk een cover van Meindert, die in samenwerking met de Popfabryk in januari 2022 wordt uitgebracht als de LP 'De tijd is een schoft'.
Tijdschema: 14:30 - 15:00: Esther de Jong 15:00 - 15:30: Pauze 15:30: Werkman (2015; Excelsior Recordings) wordt door Meindert uitgevoerd met het Melisma Saxophone Quartet: Sopraansaxofoon: David Cristóbal Litago, Altsaxofoon: Marijke Schröer, Tenorsaxofoon: Henriette Jensen, Baritonsaxofoon: Jonas Tschanz. Werkman is een liederencyclus over de legendarische kunstenaar Hendrik Nicolaas Werkman. 16:30: Pauze 16:45: Jannes van der Wal (2016; Excelsior Recordings) wordt door Meindert uitgevoerd met Janpier Brands, Janke Brands, Herman Grimme en Johan Kooi.
Gijsbert Kamer in De Volkskrant over Werkman: 'Het saxofoonkwartet geeft Talma's liedjes precies de juiste melancholieke sfeer. Vooral in de laatste twee liedjes, Mijn hart is zwart' en Verklaarder van het onverklaarbare, vallen tekst en muziek prachtig samen.'
Gijsbert Kamer in De Volkskrant over Jannes van der Wal: “De ballade van Jannes van der Wal is een hoogtepunt in zijn oeuvre. Tweeëntwintig minuten duurt het nummer, met een tekst van 1176 woorden. Talma’s lied is een klassieke ballade zoals die al eeuwen door folkzangers wordt gebezigd. (…) Tweeëntwintig minuten is lang, maar de mooi gearrangeerde muziek en de geestige en toch empatische tekst maken dat je blijft luisteren. (…) Zijn ballade dwingt bewondering af door haar uitzonderlijke zeggingskracht.’
Muziek overig -
Pé & Rinus en de Containers
Pé & Rinus en de Containersdonderdag 29 september, Groningen
In 2020 stonden Peter de Haan en Frank den Hollander - beter bekend als **Pé & Rinus** - veertig jaar samen op het podium. Dat moest natuurlijk gevierd worden, en hoewel een hardnekkig virusje de viering aanvankelijk danig in de weg zat, lukte het de vrienden toch om tussen mei 2020 en november 2021 ruim zestig concerten te geven, als duo of met **De Containers**.
Ook in 2022 gaan Frank en Peter weer regelmatig vrolijk het podium op. Er komt een tiental splinternieuwe nummers voorbij, speciaal geschreven voor het dubbeldikke jubileumjaar, maar daarnaast wordt elke avond natuurlijk een keuze gemaakt uit het grote aantal oude Pé & Rinus-favorieten.
Want ook na meer dan veertig jaar is er nu eenmaal niks leukers dan weer samen op dat podium te staan, en lekker muziek én lol te maken. Pé & Rinus goan weer lös!
Muziek overig -
Muyayo Rif
Muyayo Rifzaterdag 1 oktober, Groningen
Muyayo Rif is een achtkoppig fiesta-monster uit Barcelona dat latin, ska en punk tot een bruisende cocktail mixt. Voeg daarbij Gambeat toe, de bassist van Manu Chao, en team Muyayo Rif stuwt de spectaculaire live-shows tot grote hoogte.
Ook buiten Spanje zijn ze inmiddels doorgebroken en stonden in Nederland al op festivals als Down The Rabbit Hole en MadNes. Dit jaar komt het nieuwe album uit, vergezeld door een clubtour en slaan daarbij VERA niet over!
Concert -
Levellers + Nick Parker & The False Alarms
Levellers + Nick Parker & The False Alarmswoensdag 5 oktober, Groningen
Na dertig jaar heeft folkrockband Levellers nog niet aan kracht ingeboet. Het collectief uit Brighton leverde sinds 1990 al elf studioalbums af, waarvan 'Levelling The Land' (1991) de absolute klassieker blijft. Dit jaar stappen ze met het nieuwe album 'Peace' wederom de tourbus in en deze brengt ze ook langs Groningen!
Concert -
Beechwood + support
Beechwood + supportdonderdag 6 oktober, Groningen
Muziek overig -
Sylvie Kreusch + support
Sylvie Kreusch + supportwoensdag 12 oktober, Groningen
De afgelopen jaren is Sylvie Kreusch als een ware wervelwind door het Vlaamse en Nederlandse poplandschap gestormd. Haar expressieve optredens en spannende mix van sfeervolle pop, broeierige vocalen en alternatieve geluiden brachten haar veel lof. Kreusch is niet geïnteresseerd in popmuziek met een concreet statement: mysterie, dubio en suggestie voeren de boventoon. Hoe dat klinkt? Als donkere, spannende pop met invloeden van indie en alternative.
Niet alleen in de muziek, maar ook in de internationale film- en modewereld gooit deze muze hoge ogen. Zo componeerde ze bijvoorbeeld muziek voor modemerk Prada. Kreusch werd in eerste instantie bekend als frontvrouw van Soldier's Heart en als zangeres van Warhaus. De breuk met haar ex bezingt ze in het bezwerende 'Wild Love', dat dit jaar verscheen als een van haar nieuwe singles in aanloop naar haar langverwachte debuutplaat, genaamd 'Montbray'. Op 12 oktober zal ze VERA betoveren!
Muziek overig -
Kraak & Smaak
Kraak & Smaakzaterdag 15 oktober, Groningen
Het alom geroemde Leidse producertrio Kraak & Smaak komt terug naar Groningen met hun gerenommeerde live show! Al sinds het verschijnen van hun debuutalbum Boogie Angst reizen de heren met hun eclectische mix van funk, disco, house en elektronica de hele wereld over.
De zes man sterke live band met daarin de vaste vocale blikvangers Ivar Vermeulen en Berenice van Leer, staat dan ook internationaal bekend om hun spetterende optredens, en gaf al eerder acte de présence op festivals zoals Glastonbury, Detroit Music Festival, Sziget en onlangs nog het Mexicaanse Trópico. Na het Pleasure Centre album en de Scirocco EP van vorig jaar geeft de band dit jaar opnieuw plankgas met nieuwe singles en projecten, zoals de nieuwe single 'Doing What', een samenwerking met HIGH HØØPS van de bekende Nieuw-Zeelandse indie act Leisure.
Muziek overig -
The Bug Club + KEG
The Bug Club + KEGwoensdag 19 oktober, Groningen
De naam van The Bug Club introduceert de band en de muziek goed: een hechte, gezamenlijk inspanning met een focus op het vertellen van alledaagse verhalen welke wij vaak voor lief nemen, doorspekt met humor en een veelvuldigheid aan riffs.
Stel je voor: Jonathan Richman staat met zijn grote versterker en tijdmachine tussen the Nuggets. Of, Ray Davis is een samenwerking gestart met Sterling Morrison, zijn samen in The Minutemen gedoken, en hebben afgesproken dat liedjes niet langer dan twee minuten moeten duren. Dan, misschien, heb je ongeveer het startpunt waar het trio uit Wales vandaan komt. The Bug Club, begonnen in 2016, bestaat uit Sam Willmett (gitaar/zang), Tilly Harris (bas/zang) en Dan Matthew (drums).
Doorkomend vanuit een hartstochtelijke passie voor het 'lied', bevindt KEG zich op een dunne lijn tussen het strakke geklop van hedendaagse post-rock gevoeligheden, en een tijdloze noodzakelijkheid voor harmonie en uitstekende songwriting. Dit getrek en geduw is te horen in de composities. Wat wellicht niet te horen is, is de pijnlijke persoonlijke natuur van de teksten van de liedjes met de vele invloeden van de muzikanten die allemaal van verschillende muzikale achtergronden komen.
Muziek overig -
Jozef van Wissem + Midwife
Jozef van Wissem + Midwifedonderdag 20 oktober, Groningen
VERA-bekende **Jozef van Wissem** keert weer terug naar de club. Niet alleen bekend voor ons Groningers, ook in andere delen van de wereld kent men Van Wissem. Hij staat bekend om zijn hedendaagse klanken uit zijn middeleeuwse luit, waarmee hij spannende soundscapes creëert.
Hoe zat het ook alweer? Limburger Jozef van Wissem heeft een tijd in Groningen gewoond. Toen Groningen meer ruige en ruwe kanten kende dan nu; de moeilijke jaren '80. De tijd van de krakers en de punk. Ook Van Wissem zat in die scene, onder andere als uitbater van punk- en kraakkroeg De Klok, in de Uurwerkersgang. Maar toen de confrontaties tussen de krakers met the pigs, the fuzz, the cops, the heat heftiger werden – met als hoogte- slash dieptepunt de beruchte rellen rondom het gekraakte Wolters-Noordhoff gebouw – verliet Jozef van Wissem Groningen voor New York.
In New York studeerde Van Wissem luit bij (de in 2014 overleden) Patrick O'Brien. Van deze studie zijn we al sinds 2000 getuige, want vanaf dat moment verschijnt er bijna ieder jaar een plaat van Jozef van Wissem. In New York leerde Van Wissem Jim Jarmusch kennen, de regisseur van cultfilms als 'Stranger than Paradise', 'Down by Law', 'Coffee and Cigarettes', 'Broken Flowers', 'Paterson'. Onlangs verscheen 'An Attempt to Draw Aside the Veil', de derde plaat die Van Wissem samen met Jim Jarmusch maakte. De laatste twee samenwerkingsplaten verschenen bij het altijd spannende Sacred Bones, het label voor de scherpe kant van het platenland - het label van Blanck Mass, Föllakzoid, Marissa Nadler, The Men en vele anderen. Voor de Jarmusch-film Only Lovers Left Alive maakte Van Wissem de soundtrack, waar hij op het filmfestival van Cannes de prijs voor de beste soundtrack won.
In VERA komt de ex-Groninger Jozef van Wissem alleen, wat uiteraard geen probleem is. Vooral wie muisstil kan luisteren naar wat de luit te vertellen heeft en wie zich kan onderdompelen in mooie soundscapes. gaat een bijzondere avond beleven.
**Midwife** Multi-instrumentalist Madeline Johnston, beter bekend als Midwife, woont en werkt in San Miguel, New Mexico. Haar focus lag de afgelopen jaren op het ontwikkelen van haar experimentele pop-sound. Midwife heeft zichzelf zowel gitaarspelen als het opnemen hiervan aangeleerd, waarmee ze in haar gevoelige liedjes duistere onderwerpen behandelt. Met de woorden 'heaven metal' wordt haar emotionele muziek over verwoesting en wederopstanding vaak omschreven.
Muziek overig -
Hallo Venray + support
Hallo Venray + supportzaterdag 22 oktober, Groningen
Muziek overig -
TV Priest + support
TV Priest + supportdinsdag 25 oktober, Groningen
Van alle indrukwekkende postpunkacts die in 2020 debuteerden, is **TV Priest** ongetwijfeld een van de meest spraakmakende. Het Londense viertal onder leiding van Charlie Drinkwater maakt brutale muziek voor de hardwerkende middenklasse. Muzikaal gezien zitten hun nummers ijzersterk in elkaar, en wat thematiek betreft is er maar één regel: schenen schoppen tot ze blauw zien.
Gitarist Alex Sprogis, keyboard speler Nic Bueth, en drummer Ed Kelland maken het viertal compleet. Onlangs hebben ze het tweede album, *My Other People*, aangekondigd.
Muziek overig
- Huidige pagina 1
- Ga naar pagina 2
- Ga naar de volgende pagina