Willem Barend van Marle, 1909-1988
Anders dan de meer bekende schilders van De Ploeg kreeg hun jongere tijdgenoot W.B. van Marle (1909 – 1988) geen plaats in het collectieve geheugen van Groningen.
Locatie
Museumplein 5
9641 AD Veendam Plan je route naar Willem Barend van Marle, 1909-1988
Deels was hij daar zelf debet aan door tijdens de Duitse bezetting in de Kultuurkamer zitting te nemen, Niettemin blijkt deze late impressionist de maker van een heel interessant eigen oeuvre. De hier bijeengebrachte selectie uit voornamelijk particulier bezit laat zien hoe Van Marle de stad Groningen, de provincie, Drentse dorpen en de bedrijvigheid van regionale scheepsbouwers en industrie in beeld brengt.
Aanleiding tot deze tentoonstelling is de gelijktijdige verschijning van ‘Willem Barend van Marle. Leven en werk van een vergeten Groninger schilder’ door Rienk Bijma.
Wanneer
- Dagelijks vanaf 23 mei 2026 t/m 30 augustus 2026 16.00 - 17.00 uur
Prijzen
- € 15,00