Wandeling door de tuin van Borg Welgelegen
Het is lente; de natuur wordt weer wakker! Leuke wandeling door de tuin achter Borg Welgelegen om daar de eerste Börgbloumkes te ontdekken.
Locatie
De Vosholen 60, Sappemeer
9611 TD Sappemeer Plan je route naar Wandeling door de tuin van Borg Welgelegen
Ga mee op ontdekkingstocht door de tuin achter Borg Welgelegen! Samen wandelen we door dit jaarrond bloeiende pareltje, dat in 2022 volledig is omgetoverd tot een kleurrijke plek vol verrassingen.
Al vroeg in het voorjaar steken de eerste Börgbloumkes de kop boven de grond. Börgbloumke is de Groningse naam voor stinzenplanten: verwilderde knol-, bol- en wortelgewassen die vanaf de zestiende eeuw naar ons land zijn gehaald, vooral rond kastelen, borgen en buitenplaatsen. Daar komt ook de naam vandaan, want het Friese woord stins betekent steenhuis. Sneeuwklokjes en bonte krokussen zijn bekende voorbeelden, maar ook wilde narcis, kievitsbloem, winterakoniet, holwortel en bostulp horen erbij.
Onderweg vertellen gidsen over de historie van Borg Welgelegen en het tuinontwerp, terwijl we samen op zoek gaan naar de eerste vroege bloeiers.
Wanneer
- Zaterdag 4 april 2026 10.00 - 11.30 uur
Prijzen
- Volwassenen € 6,00
- Kinderen Gratis