Vivaldi, Venetie, Vrouwenstemmen
Op 12 april voert vrouwenkoor Donne Cantabili in de kerk van Tolbert onder leiding van Douwe Kamminga en met pianobegeleiding van Maria Fatela López twee religieuze werken van Antonio Vivaldi uit: het Magnificat en het Gloria.
Locatie
Hoofdstraat 48
9356 AV Tolbert Plan je route naar Vivaldi, Venetie, Vrouwenstemmen
Beide werken zijn oorspronkelijk speciaal voor vrouwenstemmen geschreven en opgebouwd uit delen die sterk verschillen qua muzikale sfeer en ritmes. Het Magnificat was onderdeel van een muzikale vesperdienst ter ere van Maria, het Gloria waarschijnlijk van een mis. In de tijd van Vivaldi had kerkelijke muziek een theatraal karakter; een onderscheid tussen muziek voor kerk of opera was er eigenlijk niet. Vivaldi was kampioen in het schrijven van mooie melodieën, en vooral gericht op het overbrengen van emoties.
Vrouwenkoor Donne Cantabili bestaat uit een groep enthousiaste zangeressen uit Zuidhorn en omgeving. Plezier in zingen staat voorop, en tijdens de repetities is er aandacht voor kwaliteit en zangtechniek. Het repertoire van het koor is veelzijdig en varieert van licht klassiek tot modern.
Zondag 12 april 15.00 uur, Kerk Tolbert. Hoofdstraat 48 (koffie en thee na afloop)
Wanneer
- Zondag 12 april 2026 om 15.00 uur
Prijzen
- € 12,50