Gilles Erkens - Een nieuwe toekomst voor de veengebieden
Geoloog Gilles Erkens duidt de ontwikkeling van de veengebieden in Noord-Nederland, de huidige problemen door o.a. bodemdaling en laat zien hoe we de veengebieden een nieuwe toekomst kunnen geven. Deze lezing wordt georganiseerd door Tijdschrift Noorderbreedte.
Locatie
Nieuwe Markt 1
9712 KJ Groningen Plan je route naar Gilles Erkens - Een nieuwe toekomst voor de veengebieden
Geoloog Gilles Erkens duidt de ontwikkeling van de veengebieden in Noord-Nederland, de huidige problemen door o.a. bodemdaling en laat zien hoe we de veengebieden een nieuwe toekomst kunnen geven.
Een groot deel van de Nederlandse veengebieden bevindt zich in Noord-Nederland. Bekend zijn de iconische Friese …
Geoloog Gilles Erkens duidt de ontwikkeling van de veengebieden in Noord-Nederland, de huidige problemen door o.a. bodemdaling en laat zien hoe we de veengebieden een nieuwe toekomst kunnen geven.
Een groot deel van de Nederlandse veengebieden bevindt zich in Noord-Nederland. Bekend zijn de iconische Friese veenweidegebieden, de Groningse veenkoloniën en Drentse hoogvenen en beekdalen. De bewoners hebben zich steeds moeten aanpassen aan de doorgaande bodemdaling en de natte en zware omstandigheden. Dit aanpassingsvermogen zullen we nu weer moeten aanspreken. Want de ontwatering van de veengebieden zorgt nog steeds voor bodemdaling en broeikasgasuitstoot. Een gevolg van de bodemdaling is er schade aan huizen en infrastructuur. Dit vraagt om belangrijke keuzes die grote gevolgen hebben voor het landgebruik. Geoloog Gilles Erkens duidt de ontwikkeling van de veengebieden in Noord-Nederland, de huidige problematiek en welke aanpassingen en innovaties ons kunnen helpen de veengebieden een nieuwe toekomst te geven.
Deze lezing wordt georganiseerd door Tijdschrift Noorderbreedte.
Wanneer
- Zondag 8 november 2026 14.00 - 15.00 uur
Prijzen
- Gratis