Groeten uit Ter Apel

Een bijzondere tentoonstelling, getiteld ‘Groeten uit Ter Apel’. Het draait het om de vraag: Hoe is het om in Ter Apel te wonen? In een dorp dat vooral bekend staat van het asielzoekerscentrum en de media-aandacht die dat genereert.

Een ongewoon gewoon dorp

Wat stellen de Ter Apelers tegenover het beeld dat maar al te vaak in de media wordt geschetst, waarin het dorp vooral last heeft van het asiel­zoekers­centrum? Hoe zien de groeten uit Ter Apel er eigenlijk uit en kan dit dorp je thuis nog zijn? Inwoners spreken zich uit in 25 interviews, 35 kunst­vaandels en 200 geschilderde ansicht­kaarten over Ter Apel. Het resultaat is een meer­stemmig beeld van een ongewoon gewoon dorp.

Thuis

De kunst van de Ter Apelers wordt omlijst door werk van de kunstenaars Nazhifah Aisy & Haru Sukegawa, Reinier van den Berg, Eline Janssens en José van Loon. Zij reflecteren op de vraag: wat maakt een plek tot een thuis?

Wanneer

  • Dagelijks t/m 14 juni 2026

Mis niets uit Groningen

Maandelijks de leukste tips voor Groningen in je inbox? Schrijf je hieronder in voor de Groningen nieuwsbrief